Cava Mont Marcal Brut Guarda Reserva. Blend van Macabeo, Xarel·lo, Parellada en Chardonnay uit Penedès, Spanje. Fris fruit, fijne mousse en elegante afdronk. Heerlijk bij vis en tapas. Serveertemperatuur: 6-8°C. Lees meer.
De Cava Mont Marcal Brut Guarda (Reserva) komt uit het hart van de Penedès in Catalonië, een streek die wereldwijd bekendstaat als bakermat van kwaliteitscava. Deze mousserende wijn is gemaakt van een klassieke blend van Macabeo, Xarel·lo, Parellada en Chardonnay. Elke druif draagt bij aan de complexiteit: Macabeo geeft frisheid, Xarel·lo structuur, Parellada verfijnde zuren en Chardonnay elegantie en body. Het huis Mont Marçal werd in 1975 opgericht door Manuel Sancho, die zijn muzikale carrière inruilde voor de kunst van wijn maken. Vandaag de dag staat zijn dochter Blanca aan het roer, samen met een jong team dat traditie combineert met moderne technieken. Het landgoed bezit 40 hectare eigen wijngaarden en werkt daarnaast nauw samen met andere domeinen in de regio, waardoor constante kwaliteit gegarandeerd wordt. Mont Marçal behoort tot de drie grootste cava-producenten van Spanje en staat bekend om zijn zorgvuldige productie en consistente stijl.
Elke druivensoort wordt apart geoogst en vergist om de optimale expressie te behouden. De eerste fermentatie duurt twaalf dagen bij een temperatuur van 14–16°C. Daarna volgt de tweede gisting op fles, met een rijping van minimaal vijftien maanden in de kelders, waardoor de wijn zijn verfijnde mousse en complexe aroma’s ontwikkelt. In het glas toont de wijn een bleekgele kleur met fijne, aanhoudende bubbels. In de neus delicate tonen van gist en gebak, gecombineerd met een fruitige basis van rijpe appel, banaan en ananas. In de mond zacht en elegant, met een lichte zoetheid in de aanzet die snel plaatsmaakt voor frisheid en balans. De afdronk is verfijnd, levendig en karaktervol, waardoor deze cava een uitstekende gastronomische partner is.
De Cava Mont Marcal Brut Guarda (Reserva) is ideaal als feestelijk aperitief, maar komt ook prachtig tot zijn recht aan tafel. Serveer gekoeld op een serveertemperatuur van 6-8°C. Combineer hem met schaal- en schelpdieren zoals kokkels, mosselen, scampi of octopus. Ook gefrituurde tapas, lichte rijstgerechten en visgerechten vinden een mooie balans met de frisse zuren en romige mousse. Deze cava biedt een elegante mix van toegankelijkheid en diepgang, waardoor hij geschikt is voor zowel een alledaagse borrel als een verfijnd diner.