Zenato Soave Classico is een frisse Italiaanse witte wijn uit Soave. Deze blend van Garganega en Trebbiano di Soave heeft smaken van perzik, citrus, witte bloemen en amandel en is perfect bij vis, schaaldieren, risotto en salades. Serveer op 10-12 °C Lees meer.
De Zenato Soave Classico komt uit de heuvels rondom Soave in Veneto. Deze klassieke witte wijn wordt gemaakt van 85% Garganega en 15% Trebbiano di Soave. De vulkanische en kalkrijke bodems geven de wijn zijn frisse, minerale karakter, terwijl het warme klimaat en de koelere nachten zorgen voor een mooie rijpheid van het fruit. Zenato selecteert druiven uit hoger gelegen wijngaarden, waar Garganega zijn elegante en karakteristieke stijl optimaal kan ontwikkelen.
Na de oogst worden de druiven voorzichtig geperst en bij gecontroleerde temperatuur vergist in roestvrijstalen tanks. Een korte rijping op de fijne lie geeft de wijn extra structuur zonder zijn frisse karakter te verliezen. In de geur vind je perzik, citrus en witte bloemen, gevolgd door een subtiele amandeltoon. De smaak is levendig en verfijnd, met sappig wit fruit, frisse zuren en een lichte mineraliteit. In de zuivere afdronk keert het typische bittertje van amandel mooi terug.
De Zenato Soave Classico is een frisse Italiaanse witte wijn die gemakkelijk als aperitief geschonken kan worden, maar ook uitstekend aan tafel past. Serveer hem op 10-12°C bij gegrilde vis, schaal- en schelpdieren, risotto, lichte voorgerechten of een zomerse salade. Zijn combinatie van sappig fruit, mineraliteit en zachte structuur maakt hem breed inzetbaar zonder dat hij aan verfijning verliest.
| Licht |
|
Vol |
| Droog |
|
Zoet |
| Fruitig |
|
Rijping |
| Fris |
|
Romig |
![]() |
JanWijnhandel den Toom |
Een fijne Soave als je iets fris zoekt dat niet te strak wordt. Je proeft perzik en citrus, met op het einde dat kleine amandelbittertje dat zo goed bij Garganega past. Ik schenk hem graag bij gegrilde vis, risotto of gewoon als eerste glas voor het eten.