Champagne Monthuys Demi-Sec is een lichtzoete Champagne van Pinot Meunier en Chardonnay. Vol en elegant met appel, peer, citrus en rijp fruit. Heerlijk bij desserts, gebak en kaas. Serveertemperatuur: 8-10°C. Lees meer.
De Champagne Monthuys Demi-Sec is een elegante en lichtzoete Champagne, gemaakt van een klassieke blend van 60% Pinot Meunier en 40% Chardonnay. Pinot Meunier zorgt voor rijp fruit, zachtheid en toegankelijkheid, terwijl Chardonnay frisheid, finesse en spanning toevoegt. Samen vormen deze druiven een uitgebalanceerde stijl die perfect past bij het Demi-Sec karakter.
De naam Monthuys heeft diepe wortels in het westelijke deel van de Champagne-appellatie. Al sinds de Middeleeuwen komt de familienaam in de streek voor. De wijngaarden hebben een gunstige zuid- tot zuidoostelijke ligging en profiteren van uitstekende zonblootstelling. In de jaren 2000 verwierf de familie Baron deze historische gronden en werd het merk Monthuys Père & Fils voortgezet als eerbetoon aan de lokale wijntraditie.
Na de vinificatie en tweede gisting op fles rijpt de Champagne minimaal 36 maanden sur lattes. Tijdens deze lange rijping ontwikkelt de wijn extra complexiteit, een verfijnde mousse en meer diepgang in geur en smaak. In het glas toont de Monthuys Demi-Sec een diepe goudgele kleur met schitterende reflecties en een levendige pareling. De neus is intens en uitnodigend met aroma’s van mirabelpruim, rijp fruit en frisse citrus. In de mond is de Champagne vol maar tegelijkertijd delicaat, met tonen van appel, peer en citrusvruchten. De zachte zoetheid wordt mooi ondersteund door frisse zuren, waardoor de wijn harmonieus en levendig blijft. De afdronk is rond, fruitig en elegant.
De Champagne Monthuys Demi-Sec is bijzonder geschikt bij desserts en kaas. Serveer hem goed gekoeld op een temperatuur van 8-10 °C. Dankzij zijn zachte zoetheid past hij uitstekend bij taarten, gebak en desserts met rood fruit. Ook bij kazen zoals Comté, Gruyère en Roquefort ontstaat een mooie combinatie tussen zoet, zout en romig. Een feestelijke Champagne die niet alleen als afsluiter van een diner tot zijn recht komt, maar ook heerlijk is bij een uitgebreide kaasplank.
| Licht |
|
Vol |
| Strak |
|
Zacht |
| Fruitig |
|
Complex |
| Fris |
|
Rijp |
![]() |
KimWijnhandel den Toom |
Deze Demi-Sec is een mooie keuze als je Champagne graag iets zachter en fruitiger drinkt. Je krijgt volop appel, peer en mirabelpruim, terwijl de frisse citrus ervoor zorgt dat de zoetheid niet zwaar wordt. Ik vind hem vooral erg lekker bij een dessert met rood fruit, maar probeer hem ook eens met Roquefort. Die combinatie van zoet, fris en zout werkt verrassend goed.